Chata Polska wsparła XX Turniej Szermierczy "Z FLORETEM DO GWIAZD"

event obraz

Jesteśmy dumni, że 2 grudnia 2023 r. mogliśmy wspierać XX Turniej Szermierczy "Z floretem do gwiazd", wydarzenie pełne sportowej rywalizacji i niesamowitej pasji dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami intelektualnymi i fizycznymi np. z zespołem Downa, autyzmem, osób na wózkach inwalidzkich z tetraplegią oraz dla dzieci i młodzieży z rodzin zagrożonych wykluczeniem społecznym z Poznania i Wielkopolski. Wzięło w nim udział 52 zawodników i zawodniczek z różnych ośrodków i klubów, w tym Śremskiej Akademii Szermierki, IKS Jamalex Leszno, Warta Poznań, AZS AWF Poznań, Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Zb. Tylewicza w Poznaniu oraz Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym "Z floretem do gwiazd". To wyjątkowe wydarzenie, podkreślające siłę sportu w budowaniu wspólnoty i przekraczaniu barier.

Każdy uczestnik turnieju został uhonorowany złotym medalem, co podkreśla znaczenie udziału, zaangażowania i sportowej pasji. Szczególnie wyróżnieni zawodnicy otrzymali specjalne puchary - "Młody Mistrz" i "Polski Muszkieter", co jest potwierdzeniem ich wyjątkowych osiągnięć i umiejętności.

Jako organizacja wspierająca, mieliśmy również zaszczyt przekazać darowiznę oraz przygotować paczki dla wszystkich uczestników. Te gesty są wyrazem naszego wsparcia dla środowiska szermierczego, zaangażowaniem w rozwój młodych talentów oraz podkreśleniem, jak ważne jest dla nas promowanie zdrowego trybu życia, sportowej rywalizacji i integracji społecznej.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i cieszymy się, że mogliśmy być częścią tego inspirującego wydarzenia!

line