30.11.2023

Razem działamy na rzecz niemarnowania żywności!

W Chacie Polskiej wierzymy, że każdy kęs ma znaczenie. W dobie rosnącej świadomości ekologicznej i potrzeby ochrony naszej planety, jednym z kluczowych działań jest niemarnowanie żywności. Dlatego chcemy podzielić się z Wami prostymi zasadami, które pomogą w bardziej zrównoważonym i świadomym korzystaniu z zasobów:

 

1. Rób przemyślane zakupy: Kupuj tylko to, co naprawdę potrzebujesz. Sporządzanie listy zakupów przed każdymi zakupami pomoże Ci w trzymaniu się tej zasady.

2. Planuj posiłki: Planowanie to klucz do sukcesu. Przygotuj tygodniowy jadłospis, aby dokładnie wiedzieć, co i kiedy będziesz gotować.

3. Sprawdzaj terminy ważności: Regularnie przeglądaj zawartość swojej lodówki i szafek. Produkty zbliżające się do końca terminu ważności wykorzystaj jako pierwsze.

4. Zamrażaj, susz, wekuj: Te metody pozwolą Ci cieszyć się smakiem owoców, warzyw czy ziół przez cały rok.

5. Podziel się z potrzebującymi: Jeśli w Twoim domu znajduje się jedzenie, którego wiesz, że nie wykorzystasz, podziel się nim. Zachęcamy Cię do dzielenia się tym, czego nie jesteś w stanie spożyć.

 

W Chacie Polskiej regularnie przekazujemy nadwyżki żywnościowe do banków żywności oraz organizacji pozarządowych. Dzięki temu produkty, które mogłyby się zmarnować, pomagają zaspokoić potrzeby innych. Jest to dla nas sposób na wyrażenie troski o innych i o naszą planetę.

Dołączcie do nas w tym ważnym przedsięwzięciu. Każde, nawet najmniejsze działanie ma znaczenie. Razem możemy sprawić, że żywność przestanie się marnować!

najnowsze

Otwarcie Chaty Polskiej w nowej odsłonie - Poznań, ul. Wojska Polskiego 8 obraz

13.02.2024

Otwarcie Chaty Polskiej w nowej odsłonie - Poznań, ul. Wojska Polskiego 8

Z ogromną radością informujemy, że 8 lutego, po krótkiej modernizacji, ponownie...

Witamy ponownie w Chacie Polskiej w Swarzędzu! obraz

08.12.2023

Witamy ponownie w Chacie Polskiej w Swarzędzu!

Po krótkiej przerwie, z radością witamy Was z powrotem w naszym sklepie przy ul....

line