Bieg dla Izy

event obraz

Są takie biegi, w których zwycięża idea i ludzka chęć niesienia pomocy. Dla ich uczestników ważniejsze od wyników, trasy i regulaminu staje się przesłanie imprezy. Tak właśnie było w sobotę, 27 września 2014 r. podczas Biegu dla Izy.

Wiosną 2014 roku u Izy zdiagnozowano nowotwór szpiku kostnego. Szanse na jej zdrowie i życie, w znacznej mierze zależały od znalezienia odpowiedniego dawcy szpiku. Te szanse postanowili zwiększyć współpracownicy Izy z Chaty Polskiej i Marola, którzy przy wsparciu wielu zaprzyjaźnionych firm oraz Drużyny Szpiku zorganizowali bieg na dystansach od 200m do 10km.

Podczas imprezy starali się zachęcić biegaczy do wpisywania się do rejestru dawców szpiku. W punkcie informacyjnym Drużyny Szpiku i podczas krótkich prelekcji można było dowiedzieć się, co się wiąże z rejestracją w bazie dawców i jak wygląda proces pobrania szpiku oraz kto może zostać dawcą. Przez cały czas trwania biegu, można było uzyskać odpowiedzi na wszelkie wątpliwości. Na miejscu była też obecna Iza, która chętnie wyjaśniała szczegóły swojej choroby. W sumie szczegółowe informacje dotarły do niemal 500 osób: biegaczy i osób im towarzyszących. 

Sam bieg został rozegrany w jednym z najurokliwszych miejsc do biegania w Poznaniu. Okolice jeziora Rusałka obfitują w ścieżki biegowe, które są oddalone od dróg asfaltowych i osłonięte otaczającym je lasem. Te piękne tereny pozwoliły organizatorom na wyznaczenie 5- kilometrowej pętli, którą można było pokonać raz lub dwa razy.

Bieg dla Izy został zorganizowany po raz pierwszy i co najważniejsze udało nam się zrealizować jego cel. Iza w niedługim czasie znalazła dawcę szpiku i towarzyszy nam w każdym kolejnym biegu. Jej obecność jest dla nas ogromnym szczęściem.

line