17.08.2018

Triathlon w Środzie po raz drugi

Niezapomniane sportowe emocje w niepowtarzalnej rodzinnej atmosferze – tak było przed rokiem. Druga edycja zawodów triathlonowych nad Jeziorem Średzkim zapowiada się równie ciekawie. Niezależnie od tego, czy w sportowych zmaganiach stawiasz pierwsze kroki, czy od dawna szlifujesz życiówki – te zawody są dla Ciebie!

Chata Polska w tym roku dołączyła do grona Parterów wydarzenia.

 

Triathlon na dobre powrócił do Środy Wielkopolskiej!

 

W niedzielę, 19 sierpnia, miasto ponownie ugości zawodników i towarzyszących im kibiców.

Organizatorzy w pełni wykorzystują możliwości, jakie daje słynące z bardzo czystej wody jezioro wraz z otaczającymi je ścieżkami, mariną, kąpieliskiem, a przy tym niewielka odległość od centrum miasta. Taka lokalizacja oznacza doskonałe warunki do triathlonowej rywalizacji, a widzów zachęca do aktywnego wspierania startujących.

 

W tym roku zawody odbędą się na dwóch dystansach. Krótszy to 1/8 dystansu Iron Man (28,25 km), na którym zawodnicy będą mieli do pokonania 475 m płynąc, 22,5 km jadąc rowerem i 5,275 km biegnąc. Drugi, dłuższy dystans to ¼ IM (56,50 km), odpowiednio 950m pływania, 45km jazdy rowerem oraz 10,55 km biegu. W „ćwiartce” wystartują także sztafety trójosobowe zarówno męskie, damskie jak i mieszane. W tym wyścigu zawodnicy z jednej drużyny dzielą dystans między siebie, a każdy z nich startuje tylko w jednej z trzech dyscyplin.

 

Z myślą o najmłodszych zaplanowano również TRIKIDS - triathlon i duathlon dla dzieci, oraz TRI Family. Ten ostatni to wyjątkowa okazja dla rodzin, dzieci i ich opiekunów by wspólnie wziąć udział w hybrydzie kajakowo-triathlonowej. Dodatkowo na uczestników i kibiców czekać będzie całe mnóstwo sportowych atrakcji, jak pokazy flyboardu, dmuchane zjeżdżalnie i wiele, wiele innych.

 

Wszelkie informacje dotyczące wydarzenia można znaleźć na stronie internetowej: www.srodatriathlon.pl oraz na Facebooku: www.facebook.com/srodatriathlon/

najnowsze

 obraz

16.05.2019

 obraz

28.02.2018

line